Cumhuriyet Kampı ( 27-28 Ekim 2018)

Ekim ayı gezisi yine Petek Kahvaltı önünde start alarak başladı.Hava sıcak ve güneşliydi.7 araç ve 12 kişilik ekip ağır ağır yola koyuldu.

Hedef Taşocağı bölgesinden Şelale oradan taşlıyol üzerinden Kadırga Yaylası ve Nebiyan Yaylasının alt etekleri.Kamp alanı geçen geziden belirlenen yeni bir bölge.

Ekipte ilk defa offroad yapmaya çıkmış yenilerde vardı , o yüzden kimi yerde durarak onlara bazı tecrübeler aktarıldı, deneyimler paylaşıldı.

Taşlıyol üzerinden orman içine girince zevkli olmaya başladı yollar.Alışılageldiği gibi öğlen saatlerinde Kadırga yaylasına varıldı.Kısa bir moladan sonra Nebiyan yaylasına doğru yola konuldu.

Nebiyan Yaylası turizme açıldığı için özellikle hafta sonları çok ziyaretçisi oluyordu.O yüzden orada kamp atmama kararı aldı ekip.İstedikleri sessizlik ve biraz huzurdu.

Ama Nebiyan’ın zorlu yollarını pas geçmek olmazdı.Öyle de yaptı ekip Nebiyan’ın çıkılmaz yokuşuna vurdu arabaları.

İlk deneyen ve zorla da olsa geçen Kemal oldu , Uğur da denedi ama Suzi’si hazırlıksızdı bu sefer uygun patileri yoktu ayağında.Vinçler girdi devreye , peşine Başkan Sinan peşine ekibin diğer üyeleri aşılmaz yine aşılmıştı.

Sıra kamp alanına ulaşmaya gelmişti , yokuş aşağı kontrollü şekilde indiler ,ormanlık alandan çıkınca göründü yeni kamp alanı.

Ağaçlarla çevrili güzel bir düzlüktü, ama biraz esiyordu.

Çadırlar kuruldu, ateş yakıldı , kazanlar kaynamaya başladı ,acıkmıştı ekip.

Gece sohbet güzel oldu ateş etrafında kimi erkenden yatıp çadırında keyif yaptı kimi arkadaşı ile ateş başında sohbete devam dedi.

Sabahın ilk ışıkları ile yavaş yavaş uyandılar aceleleri yoktu hava çok güzeldi yazdan kalma bir gündü.

Uğur’un spesiyal yemeğini bekledi herkes kahvaltı için.Menü ona aitti bu sabah.Elleriyle itina ile yapıyordu patatesli yumurtasını , yemek özel oluncada pişmesi özel oldu 2 tüpe maloldu.Ama değdi beklemeye ve zahmete güzeldi yumurtalı patates.

Kahvaltıdan sonra rotalarını Bafra Kapıkaya istikametine çevirdiler, Tilki Dağcılıktan arkadaşları ile buluşacaklardı.Tilki Dağcılık da Cumhuriyet Bayramı kampı yapıyordu üyeleri ile.

Offroad bu arızasız olmaz elbette.Gafur’un rot kolu çıktı yerinden engebeli yollarda .Tamirat Talat usta ile Kemal Abiye düştü , hallettiler hemen çarçabuk,Arızası giderilen ekip devam etti yola.

Bafra Kapıkaya geldiklerinde kalabalıktı ortam birçok insan hafta sonu havanın güzel olması ile gelmişti oraya.Kısa bir foto molasından sonra Tilki Dağçılık’ın kamp kurduğu bölgeye geçtiler.

Turgay karşıladı ekibi.Üniversite yıllarından tanıyordu Samoff’u.Diğer tilkilerle tanıştırdı ekibi

Beraber bir etkinlik planları vardı ayak üstü onu konuştular karşılıklı.2019 yılında ortak etkinlik yapacaklardı.

Yavaş yavaş dönüş yoluna geçti Samoff Ekibi.Keyifleri yerindeydi.Bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere ayırdılar yollarını , eee malum sonraki gün Cumhuriyet Bayramı’ydı.

Herkes neşeli bir şekilde evlerine dönerken 2 günün tatlı yorgunluğu vardı üzerlerinde.

ZİYARETÇİ İSTATİSTİĞİ

  • 142443Toplam Çoğul Ziyaret:
  • 1Bugün Çoğul Ziyaret:
  • 107674Toplam Tekil Ziyaret:
  • 1Bugün Tekil Ziyaret: