Ayvacık Kampı (21-22 Aralık 2019)

2019 yılın son gezisiydi.Hedef Ayvacık ilçesin deki Böğürtlen Boğazıydı.Yine günlerden Cumartesi sabah Petek Kahvaltı’da buluşuldu.Başkan Sinan o sırada Ayvacık’da eski dostlardan Ümit ile buluşmuş , sabah hazırlayacakları menemen için büyük tencere arayışı içindeydi.

Ekip kahvaltılarını yaptıktan sonra hızla Ayvacık’a seyir haline geçti , yenilerden Semih ve kardeşi Mert’te yeni araçları ile Gafur’da son aracı Vx100 ile sahnelerdeydi.

Klasik olarak Ayvacık köprüsünde çekildi fotoğraflar ve hızla yaylalara doğru yolculuk başladı.Hava yine bahardan kalma birgün gibiydi.Bu yüzden toprak sert ve kuruydu.Yine aradıkları çamur bu gezide de hayal olmuştu.

Halbuki daha öncede defalarca geldikleri bu yollar onlara çok zorlu ama bir o kadar da zevkli saatler yaşatmıştı.

Eski yolları hem anıları tazeleyerek hemde eski dostları anarak geçtiler.

Böğürtlen boğazına vardıklarında kamp hazırlıklarına başladılar.Uzun zamandır gezilere gelmeyenler bu kampta çok hamarattılar.

Akşam menüsü dört dörtlüktü , usta eller yine döktürmüşlerdi .İşte Samoff farkı buradaydı.

Gece esen rüzgar çadırların tentelerini inletirken kimilerine bir şarkı kimilerine ürtertici anlar yaşatmıştı.Ama sabahın ilk ışıkları ile canlandı Samoff kampı .

Yine elbirliği ile hazırlandı kahvaltı sofrası , içilen sıcak çaylar ve güneşin sıcaklığı kendine getirmişti ekibi.

Dönüşte Başkan misafiri ile Ayvacık üzerinden iniş yaparken ekibin geri kalanı biraz daha macera arayışı içinde alternatif bir yoldan Samsun’a doğru yola koyuldu.

Bu seferde arabalar kirlenememişti artık bir daha ki sefere diyerek , evlerine sağsalim ulaştılar.

 

ZİYARETÇİ İSTATİSTİĞİ

  • 142439Toplam Çoğul Ziyaret:
  • 37Bugün Çoğul Ziyaret:
  • 107670Toplam Tekil Ziyaret:
  • 37Bugün Tekil Ziyaret: