Çam Tepe Kampı ( 25-26 Kasım 2017 )

Ekip çoktan hazırdı kamp yapmaya ,yaz dönemi bitmiş havalar soğumaya  ve kar düşmeye başlamıştı.O zaman şimdi offroad zamanıydı.
Her zaman ki buluşma yeri olan Petek Kahvaltıda atıştırıldı ilk öğünler.Sonrasında arabaların deposu dolduruldu her zaman ki istasyonda.Tabi ki gezinin ilk fotosu da her zaman ki gibi orada çekildi.
Rota Sarıışık ,Değirmen,Şelale üzerinden kışın kapalı olduğu için geçilemeyen güzergahı yapıp Çam Tepe kamp alanına çıkmaktı.

Dereler geçilmeye ve fotoğraf makinelerinin deklanşörleri çalışmaya başladı.Şanslarına hava çok güzel ve güneşliydi.Bundan sebep yolda kuru ve sertti.
Yavaş yavaş yükseldikçe kar ufak ufak yüzünü göstermeye başladı.Ekip bir yandan yükselirken bir yandan da şakalar ve Kemal Abi’ye yeni aldığı arabasından dolayı takılmalar zevk veriyordu.

Çamtepe yoluna dönünce kar yüzünü göstermeye başladı  ve kamp alanı bölgesine gelince yerde bir karış kar vardı.Birazda sürpriz olmuştu ama güzel bir sürpriz.
Ekibin genç üyeleri hızla çadırlarını kurdular ve ormanın derinliklerine gezmeye daldılar.Olgun abiler ise akşam yemeği ve kamp ateşi hazırlıklarına başlamışlardı.
Havanın kararmasına yakın hava iyice soğukluğunu hissetirince yakıldı kamp ateşi.Yeni aldıkları kamp semaveri de ilk defa yakılacaktı tabi su koyvermese iyi olacaktı.Delik çıkmıştı semaver hemen gece kampa katılacak olan Ömer Abi’ye haber uçuruldu gelirken yedek semaveri getirin diye.
Gençler ve ekibin eski üyelerinden Talat Usta kampın atom karıncalarıydı.Hiç boş durmadılar gün boyu her işe koşturdular.
Akşam misafirleri vardı kamp sakinlerinin Ömer abi ,Kemalcan ve Ünver ilk misafirlerdi.Onlarla beraber başladı sohbet ve közde patates ziyafeti.
Gecenin diğer misafirleri Bora ile Serkan’dı ve yanlarında getirdikleri künefeler.Soğuk havada ve karda iyi gelmişti sıcak künefeler.

Şerbetini Serkan kendi elleri ile döktü sıcak sıcak.Yemesi de kamp sakinlerine düştü.
Gecenin ilerleyen saatlerinde misafirler evlerine dönerken, kamp sakinleri de yavaş yavaş çadırlarına uyumaya çekildiler.
Sabahın ilk ışıklarıyla uyandı sakinler , yavaş yavaş kamp uyanırken çay demlenmiş ,kahvaltılar hazırlanmıştı.
Güzel havanın tadını çıkararak yaptılar kahvaltılarını aceleye getirmeden ve yavaş yavaş yola koyuldular.
Taşlı yol üzerinden orman içine daldılar.Biraz çamur biraz kar yol zevkliydi.Özellikle son z viraj heyecan yaratmıştı.
Küçük aksilikler de olmuyor değildi.Kutluhan Kontrolsüz gücün ne olduğunu öğrendi bu gezide.Süratle girmeye çalıştığı çamur gölü üst bagajının ayaklarının kopmasına sebep oldu.Yardımına ekibe yeni katılan ford ranger koştu , bagajı getirmek ona düştü.

Çamuru az ama kampı zevkli bir geziydi.Yeni rota için araştırma da yapıldı bir sonra ki gezi için.

ZİYARETÇİ İSTATİSTİĞİ

  • 142665Toplam Çoğul Ziyaret:
  • 56Bugün Çoğul Ziyaret:
  • 107889Toplam Tekil Ziyaret:
  • 53Bugün Tekil Ziyaret: