Uzunkız Yaylası ( 23-24 Mart 2019 )

Güzel ve güneşli bir hava vardı yola çıktıklarında , hatta kıyafetleri konusunda acaba kısa kollu mu giysek diyenlerde olmuştu.

Hedefleri Alaçam üzerinden Yakakent üstünde kalan Uzunkız Yaylasıydı.

Kahvaltılar yapılıp depolar doldurulduktan sonra Alaçam ilçesi içinde hedef noktaya doğru yükselmeye başladılar.

Daha önce gelmemişlerdi bu bölgeye ilk ziyaretleri olacaktı.Yol boyu notlar dikkatlice alındı.Güzel ve manzaralı bir rotaydı.Doğa yavaş yavaş yeşermeye başlamıştı.Erikler çiçek açmış bahar yüzünü göstermeye başlamıştı.

Uzunkız yaylasına vardıklarında hava kapanmaya başlamıştı.Kamp alanı seçilip çadırlar kurulmaya başladığında başladı tipi.Aniden kapanıp bastıran hava kar yağışına dönmüştü.Birazdan geçer diye umdular ama öyle olmadı.

kar yağışı gitgide ciddetini artırdı Allah’tan Samoff ekibi hazırlıklıydı bu durumlara hemen kışlıklar ve extrem kıyafetler çıkarıldı çantalardan

Ana kamp çadırı ve içinde ki soba düzeneği kuruldu , sıcacık oldu bir anda ortam.

Gece hızını kesmeden devam etti kar yağışı , sohbette güzel oluyordu sıcak sobanın başında , ekip oldukça hamarattı , hiç boş durmadı mideler , çorbaydı , ana yemekti , tatlıydı , meyveydi derken saatler gece yarısını göstermeye başlayınca çadırlarına çekilme zamanı gelmişti.

Sabah yine yağan kar karşıladı günü , artık 15 cm civarında olmuştu, kahvaltı öncesinde 1 saatlik bir orman yürüyüşü ile başladılar güne

Ardından gelen kahvaltı sonrasında yavaş yavaş toplanmaya başladılar.Öğlen saatlerinde dönüş yolu Çepni köyü üzerinden Güzelceçay’a doğru oldu.

Orman içinden kar görüntüleri ile enfes bir yolculuk oldu , taze yağan kar ve çam ağaçları güzel bir ikili olmuştu.

Yakakent’ten geçerken balık yemeden olmazdı , son durak Liman içindeki balık lokantası ve enfes balıklar olmuştu.

2 gün sürpriz hava şartları ile zevkli bir kamp olmuştu.Güneş yağmur kar hepsini aynı gün içerisinde yaşama şansları oldu.İlk defa gittikleri bölge hoşlarına gitmişti şimdi daha detaylı bir ziyaret programı yapma zamanı geldi.

SAMOFF notu ; tabiatın şakası yok , tedbirsizlik ölüme sebep olabilecek şekillerde karşınıza çıkabilir, doğaya çıkarken her türlü hava şartlarına mutlaka hazırlıklı olunuz .

 

ZİYARETÇİ İSTATİSTİĞİ

  • 142504Toplam Çoğul Ziyaret:
  • 24Bugün Çoğul Ziyaret:
  • 107732Toplam Tekil Ziyaret:
  • 24Bugün Tekil Ziyaret: